воскресенье, 28 февраля 2016 г.

Українка я маленька, українці тато й ненька.

У дітей саме в дошкільному віці починається формування особистості, громадянсько-патріотичні якості. Але патріотичні якості не можуть зявитися просто так. Це відбувається за допомогою навчального процесу, що виховує у малюків національні почуття вже з самого раннього віку. Гордість за свою Батьківщину, патріотизм виникає у дітей після того, як вони вчаться цінувати рідну домівку, край, місце, де вони народились, природу своєї країни, яка оточувала їх з самого дитинства, сім’ю, близьких людей, що завжди були поруч. 
Ще в дитинстві діти повинні розуміти, де вони живуть, в якому місті та чим воно цікаве, його історію. Саме це ми й намагалися розвивати у малюків на нашому занятті. Були проведені цікаві заходи для того, щоб навчити дітей орієнтуватися в назві своєї країни. Вони засвоїли багато інформації. Зокрема, до якої національності вони відносяться.  Також ми спробували з’ясувати, якими характерними особливостями наділений національний український одяг. Цим діти здобували знання, що допоможуть їм виховувати любов до рідної країни та її мешканців.



воскресенье, 21 февраля 2016 г.

Хустинка для ляльки Оленки


На цьому занятті  діти вчилися розташовувати геометричні фігури ( коло або квадрат) різних кольорів на аркушах паперу.  Окрім цього, малята закріпили знання кольорів (жовтий, червоний,синій), познайомились з оранжевим і фіолетовим кольором.  Діти самостійно вибирали  геометричні фігури для прикрашання  хусточки.





четверг, 18 февраля 2016 г.

Іграшки-шнурівки

Вчені прийшли до висновку, що приблизно третину всієї поверхні рухової проекції головного мозку займає саме проекція кистей рук, яка розташовується поруч з мовною зоною. Розвиток мовлення дитини і розвиток дрібної моторики - два взаємопов'язаних нерозривних процеса. Від розвитку дрібної моторики багато в чому залежать інтелектуальні, творчі, художні здібності дитини. Тому шнурівка важлива і необхідна іграшка у віці від 1 до 3 років.
Шнурівки можуть бути найрізноманітніших форм і видів, виконані з різних матеріалів.


                                                                             

                                                                         













понедельник, 15 февраля 2016 г.

Увага

Шановні батьки!
У  нашого саду з’явився сайт для батьків. Заходьте, читайте новини, дивіться фотозвіти  із заходів.






Посилання:  www.dnz355.kh.ua



воскресенье, 14 февраля 2016 г.

Оголошення

Шановні батьки групи №8!
Ранок, присвячений святу 8 Березня відбудеться
1 березня о 9.45.
Дітей одягати нарядно.

Прохання не запізнюватись!


четверг, 11 февраля 2016 г.

Тато, мама, я - це моя сім'я

Сьогодні тема нашого заняття « Я і моя родина». Ми розмовляли з дітьми про сім’ю, вчилися називати членів своєї родини, їхні імена, своє прізвище.


 Пальчикова гімнастика "Моя сім'я"

                          Давайте уявімо, що кожен пальчик - це хтось із нашої сім'ї.
                                                 Ось цей пальчик- мій дідусь,
                                                 Ось цей пальчик- бабця,
                                                 Ось цей пальчик- мій татусь,
                                                 Ось цей пальчик- мамця,
                                                 А цей пальчик- буду я,
                                                 Ось і вся моя сім'я.

















Сімя це найближчі та найрідніші люди, які люблять, поважають, піклуються один про одного. Звернули увагу дітей на вживання ввічливих слів. В сімї один одного називають ніжно, лагідно.
Дорогі батьки, головне, щоб в вашій сімї завжди був мир, повага, дружба та любов один до одного.
 Я хочу порадити вам прочитати книгу  Анатолія Некрасова «Материнська любов».  
Ссылка на книгу:
 http://www.litmir.co/br/?b=120890&p=2







суббота, 6 февраля 2016 г.

Користь казки для дітей


Я хочу розповісти вам про казкотерапію. Ще з давніх часів народна мудрість зберігалась в казках. Казки це не просто вигадки, а захоплюючі історії. Це дуже хороший метод виховання і навчання дітей. Казка дозволяє надати потрібну інформацію в доступній для дітей формі. Казкотерапія має успіх і зараз все більше набуває популярності.
На ефективність казкотерапії вказує те, що за її допомогою можна вирішити різноманітні проблеми дитини тільки правильно обравши казку. Наприклад, різні казки допомагають дитині побороти страх, капризи, розвинути сміливість. Казка вчить дитину, але не сварить її. У дитини завдяки казці формуються правильні цінності.
Дитячі психологи використовують уроки казки у своїй практиці. Але батьки можуть проводити такі уроки й  удома.
Найпростіше – це  читання казок, оскільки для дитини є важливим постійно їх слухати. І якщо якась з казок подобається йому, то треба звернути на неї увагу, нехай навіть доведеться читати її 10 разів поспіль. Також можна спробувати інсценувати казку для досягнення ще більшого ефекту.
Важливим та дуже корисним уроком є складання казок разом. Завдяки такому прийому можна дізнатися, що саме турбує малюка, чого він боїться. Побудувати сюжет казки потрібно таким чином, щоб дитина сама прийшла до потрібної відповіді.




Дітям до 3 років потрібні прості казки. В садку на заняттях з мовленнєвого розвитку ми читаємо багато українських народних казок. В них можна відстежити як жили люди, з якими проблемами вони стикалися та як їх вирішували.
В моїй групі ми зробили традицією читання казки перед тихою годиною, щоб негативні емоції перетворились в позитивні, щоб тиха година сприймалася дітьми не як покарання, а як відпочинок душі й тіла.
Дитинство – це благодатний ґрунт для тих посівів, котрі дозволяють дитині вирости всебічно розвиненою особистістю.

Читайте дітям казки перед сном.

среда, 3 февраля 2016 г.

Советую посмотреть мультфильм "Головоломка" о трудностях переходного возраста ребенка. Краткое описание: Райли - одиннадцатилетняя школьница, поведение которой, как и у большинства людей, определяют пять базовых эмоций: радость, страх, печаль, гнев и брезгливости. Каждый день эмоции, живущие в сознании девочки, помогают ей справляться с различными сложными ситуациями, руководя всеми ее поступками. Все это время они жили дружно и работали сообща, пока не узнали, что Райли и ее родителям предстоит переехать из небольшого городка в шумный мегаполис. С этого момента каждая из эмоций начинает считать, что именно она лучше знает, как приспособиться к жизни на новом месте, в результате чего в голове девочки наступает полная неразбериха. Чтобы наладить жизнь в большом городе, освоиться в новой школе и завести новых друзей, эмоциям Райли предстоит снова научиться действовать сообща ...

Ссылка на мультфильм:
http://baskino.club/films/multfilmy/11299-golovolomka.html

вторник, 2 февраля 2016 г.

Мій тато бреше


Обережно, гострі предмети!



Корисні підказки.Сльози та крики.


Всеукраїнский проект "Це наше і це твоє"



Патріотизм у вихованні дітей


Патріотизм, любов до Батьківщини – один із найголовніших чинників у вихованні дітей. Сучасний період розвитку, становлення незалежної України потребує насамперед розбудити в дітях почуття національної гордості, любові до матері-України, усвідомлення того, що всі ми – її діти й іншої Батьківщини у нас не буде. Саме тому починати треба з наймолодшого віку, а українська народна пісня найкраще підходить для цього. Неповторність звуків українських пісень, примовок, потішок, їх мелодизм лягає в душі немовлят та дітей більш старшого віку і тим самим виховує почуття любові до України. Образний світ, витворений за допомогою поетичного слова, життєрадісні почування, викликані цими образами й органічно злитою з ними мелодією, а також підпорядкованість виконання рухів темпоритмової пісні якнайкраще допомагають усвідомити малечі приналежність до української нації. Такі приспівки та пісні, як «Ой, на горі жито», «Подоляночка», «Українка я маленька», «Іди, іди дощику», «Мати-українка», «Українські діти» та багато інших можуть здатися несучасними, застарілими, але дуже суттєвим є те, що вони виховують суто український підхід до навколишнього живого та неживого світу, в них все бачиться і сприймається дітьми крізь призму особливої теплоти і ніжності – а це і є наша споконвічна українська ментальність.

Автор: музичний керівник Кравчук Людмила Володимирівна


Епідемія грипу в Україні


Діти - наше дзеркало


Трудова діяльність

Знайомство дітей з природою це одне з найважливіших завдань екологічного виховання. Діти відчувають потребу в спілкуванні з природою, полюбляють спостерігати. В нашому випадку ми спостерігаємо за квітами в куточку природи, навчаємося поливати їх, виховуємо дбайливе ставлення до квітів. Моє завдання полягає у тому, щоб розвинути бажання доглядати за квітами.