вторник, 29 марта 2016 г.

Ляльки-напальники

За відносно великий проміжок часу цінність народної іграшки, її ефективність при вихованні дитини залишається досить великою. Це перш за все пов`язано з виховною цінністю такої іграшки. Вона полягає у сприянні формуванню самостійності та творчої діяльності дітей. Народні іграшки здавна використовувались з метою естетичного, морального, розумового, фізичного виховання. Під час гри дитина, що навчається у дитячому садку розвивається, пізнає світ, наслідує і засвоює соціальний досвід. Така іграшка є засобом передавання культурного досвіду народу від покоління до покоління.
Не можна не сказати про велику роль народної іграшки в освітньому процесі, де вона допомагає дитині розвиватись, організовуватись та виховувати в собі особистість. Народну іграшку можна віднести до головних умов розвитку малюка в естетичному аспекті. Тобто, гра з такою іграшкою може забезпечити у подальшому виконання дитиною різних завдань на більш високому рівні. Як вже зазначалося, використання народної іграшки у вихованні сприяє прилученню дитини до духовного, побутового досвіду народу.
Для більш ефективного виховання дітей за допомогою народних іграшок на базі нашого дитячого садка був створений міні-музей народної іграшки, який є місцем всебічного розвитку малят, їх естетичного та духовного виховання.
Треба сказати, що  такі міні-музеї у сучасному дитячому садку - це не лише освітні осередки, але й центри культурного розвитку кожного малюка, центри, які завжди зможуть навчити та виховати в дитині особистість. Музейні експонати унікальним чином можуть розвивати як інтелектуальні так і емоційно-вольові сторони дитини, що говорить о ефективному впливі таких міні-музеїв на розвиток дитини в цілому.
Виходячи з цього, колектив нашого дитячого садку почав активно впроваджувати в практику роботи засоби музейної педагогіки. Результатом цього стало створення міні-музею народної іграшки. Завдяки цим впровадженням в виховний процес вихователі мають змогу сприяти формуванню в кожної дитини творчих здібностей, розвивати уяву дітей, навички продуктивної діяльності та самостійності.
Також важливо зазначити, що ігри з образними іграшками розширюють й уточнюють уявлення дитини про навколишній світ, розвивають мислення, уяву, мовлення, збагачують словниковий запас. Одними із таких образних іграшок є пальчикові іграшки, які вже застосовуються вихователями у нашому дитячому садку.
Такі іграшки активно застосовуються в іграх пальчикового театру. Необхідно сказати, що велику кількість таких іграшок для нашого дитячого садку були зроблені власноруч однією з мам наших дітлахів – Мірошниченко Вітою Анатоліївною. Іграшки, зшиті самостійно, своїми руками, є дорогими для дітей, тому що в них вкладено працю, любов і фантазію. Така іграшка завжди є найдорожчим подарунком. Зокрема, нами використовуються ляльки-напальники із персонажами різних казок.
Значення іграшки в творчому розвитку і вихованні дітей є загальновідомим, його важко переоцінити. Заняття з іграшкою вчить дітей творити – створювати нову реальність, виховують старанність, чуйність доброту.
 Починаючи гру, діти можуть звітувати, розмовляти з іншими дітьми про відчуття, які вони отримали при надяганні таких ляльок на свої пальчики. Наприклад, надягаючи на пальчики ляльку, виконану з вовни, малюк промовляє: "Я відчуваю вовняну, теплу поверхню. А що відчуваєш ти?" 
За допомогою пальчикового театру у дітей розвивається логіка, уява та фантазія. Дитина надихається такими виставами та прагне створювати свій світ, в якому вона буде господарем. Підчас вистав пальчикового театру добре розвиваються творчі здібності і дрібна моторика. Вихователі, граючись з дітьми, мають змогу більш ясніше пояснити щось малюку, і це буде ефективніше ніж читання нотації. Лялька, особливо виготовлена своїми руками, може на довго стати улюбленою іграшкою і помічником у вихованні.
















суббота, 5 марта 2016 г.

Прогулянка


 






Листівки до свята 8 Березня!

Також ми зробили для матусь ось такі красиві листівки.
Оскільки наші діти не вміють користуватися ножицями, ми вирізали завчасно квіти різних кольорів і листівки у вигляді цифри вісім.
Дітлахи самі намазували клеєм готові квіточки і приклеювали їх до листівки. 


                                         








"Тюльпани для мами"

 Колективна робота нашої групи «Тюльпани для мами».
 Ми ознайомились з нетрадиційною технікою малювання – долонькою.