За матеріалами сайту «Портал Здоров’я»
1. Дрібні деталі іграшок. Яких тільки іграшок немає в наших магазинах – око радіє. Хочеться купити все і відразу. Ви змалку хочете навчити дитину логічно думати, тому купуєте їй конструктори, трансформери, пазли? Будь ласка. Тільки вибирайте такі, у яких великі деталі. Ох, вже ці діти, вони настільки цікаві, що так і норовлять перевірити детальку на смак або чи пролізе вона в нос. За статистикою, саме з такими травмами надходять маленькі діти в травмпункт найчастіше. Залиште небезпечні іграшки з дрібними деталями для дітей більш старшого віку. 2. Красивий посуд. У вашого малюка має бути все красивим – одяг, іграшки, посуд. Ніхто і не сперечається. Тільки зверніть увагу, з чого їсть і п’є ваш малюк. Куплений вами барвистий посуд може таїти небезпеку. Він, звичайно, легше і довше прослужить, ніж фаянсовий, але подивіться його склад. Часто такий посуд виробники роблять з меламіну. Здоров’я вашому малюкові ці речовини точно не принесуть, а от шкоди можуть завдати непоправної.
3. Синтетика. Речі з синтетики ми любимо і носимо. Вони не розтягуються, не мнуться і довше не зношуються. Тільки дитячої шкірі синтетичні речі не дуже підходять – створюють парниковий ефект. На ній можуть з’явитися попрілості або виступити пітниця. Намагайтеся купувати речі з натуральних тканин.
4. Пухнасті барвники. Як приємно триматиме в руках м’якого, пухнастого зайця чи ведмедя. Маленькі діти не розлучаються з ним ні вдень, ні вночі. При покупці м’якої іграшки, зверніть увагу на наступні моменти.
Вибирайте такого «вихованця», у якого не дуже довга шерсть. Іграшка обов’язково буде брудна і вам потрібно буде її прати. Та й ваш малюк буде чимало приділяти йому уваги. Не кожен пушистик це витримає. Шерсть може почати випадати, а значить, виявиться в роті або носі у малюка.
Зверніть увагу, наскільки стійко вона пофарбована. Намочіть краєчок хустки і трохи потріть по шерсті іграшки. Якщо хустка зафарбувалася, не варто купувати такого звіра.
5. Довгі шнурочки . Дітям дуже подобається возити за собою на мотузці всякі іграшки. Це дуже непогано, тільки відрегулюйте довжину шнурка. Якщо мотузочок буде занадто довгою, то у дитини більше шансів заплутатись в ній і впасти. Оптимальний варіант довжини – 50-60 сантиметрів.
6. Небезпечні покриття. Чим, у першу чергу, приваблює погляд іграшка? Яскравими, ошатними фарбами та глянцевою, лакованою поверхнею. Але далеко не всі вони безпечні. До складу деяких барвників входять отруйні речовини, такі, наприклад, як кадмій і свинець. Вони викликають алергію та отруєння. Якщо лак або фарба нанесені не якісно, то можливо їх відшаровування від поверхні іграшки та ваша дитина може узяти їх в рот. Якщо у вас виникли сумніви, то перед купівлею, попросіть сертифікат якості. Отруйних речовин в іграшці бути не повинно.
7. Гучні іграшки . Барабани, пищалки і тарахтілки з гучним звучанням, можуть налякати малюка. Його слух краще сприйме ніжну, тиху мелодію, ніж агресивні звуки.
7. Гучні іграшки . Барабани, пищалки і тарахтілки з гучним звучанням, можуть налякати малюка. Його слух краще сприйме ніжну, тиху мелодію, ніж агресивні звуки.