среда, 27 января 2016 г.

Зимова прогулянка

  Ура! Нарешті пішли морози, і тепер малеча може вийти на прогулянку. Ми озброїлись лопатами і пішли розчищати сніг на майданчику, поєднали прогулянку з працєю. Діти були дуже раді допомогти. Водночас ми звернули увагу на красу засніжених дерев, поспостерігали за птахами, які прилетіли до годівнички.
                                                         



      












                                                                           



                                                                                                                                                                                                                                             













четверг, 21 января 2016 г.

Художньо - естетичний розвиток (аплікація)

Сьогодні на занятті художньо-естетичного розвитку, у групі раннього віку, ми робили зимню аплікацію "Рукавичка". У процесі заняття діти знайомляться з простими формами різних предметів, частини і силуети яких вони вчаться наклеювати. Основною формою є круг, і тому діти паралельно вчаться першим геометричним фігурам. Окрім цього, в процесі наклеювання таких форм діти вчать різні кольори. Батькам обов’язково треба робити разом зі своїми дітьми аплікації з паперу. Такі заняття розвивають трудові навички й вчать дитину цінувати працю, виховують посидючість і акуратність.

                                                                                                      

                                  


вторник, 19 января 2016 г.

Конструювання з будівельного матеріалу

На сьогоднішньому занятті діти навчалися втілювати у життя власні задуми за допомогою будівельних матеріалів, що є найпростішим і найлегшим заняттям з конструювання. В процесі заняття, коли дитина намагається конструювати щось за власним задумом, вона намагається вирішити поставлені завдання самостійно. При цьому в дитині починає виявлятися творча ініціатива у створенні образу, вона прагне використати набуті навички у повсякденному житті.






                                                                         


суббота, 16 января 2016 г.

Розвиток мови дітей раннього віку через пальчикові ігри


      Не дивлячись на, с першого погляду, несерйозну назву таких ігор, ця категорія є дуже актуальною і популярною вже багато років, що підтверджуються великою кількістю досліджень стосовно пальчикових ігор і висловами видатних науковців, філософів і педагогів.
      У житті людини існує недовгий, але досить унікальний період, за якого мозок дитини спрямований на інтенсивний розвиток і навчання. Але в той же час, цей період розвитку дитини називають «ніжним віком», що потребує від батьків обережності і делікатності у питаннях розвитку і освіти малюків раннього віку. Батьки наших дітей бачать, з яким ентузіазмом їх дитина засвоює інформацію, з радістю набуває навички без додаткової допомоги з легкістю і впевненістю.
       Головна ідея даних ігор полягає в тому, що саме через пальці, що є надчутливими у дитини в перші роки її розвитку, дитина набагато краще сприймає інформацію, ніж за допомогою візуального сприйняття. Ігри з пальчиками також розвивають мозок дитини, стимулюючи більш швидкий процес засвоєння  розвитку мови, творчі здібності, фантазію.
       Згідно із дослідженнями сучасних науковців, рука займає одне з найбільш «авторитетніших» положень в корі головного мозку, тому саме  розвитку координації рухів кисті руки приділяється важлива роль у формуванні і головного мозку і становленню мови. Відповідно до цього, словесна мова дитини починає розвиватися з того моменту, коли рухи його пальчиків досягають відповідної координації і спритності. Саме рухи є основним джерелом і підґрунтям для подальшого розвитку мовлення дитини.
Давайте визначимо, чому ж так важливі заняття з розвитку спритності і точності пальців рук. За своєю суттю такі заняття є масажем і гімнастикою для рук, а іноді дані заняття можуть застосовуватися і для ніг. Вони являють собою рухливі фізкультхвилинки прямо за столом або за партою, веселі вірші, які роблять добрішими ваших дітей. Взагалі, гра являє собою один з кращих способів розвитку мови і мислення дітей, що є головним чинником корисності таких видів занять. Гра доставляє дитині задоволення і радість, а ці почуття є найсильнішим засобом стимуляції активного сприйняття мови.
Прикладами таких ігор, що, зокрема, застосовуються і нашим дитячим садком,в групах раннього віку, можуть служити будь-які ігри із застосуванням невеликих віршиків, лічилок, пісень у поєднанні з рухами дитини. Взагалі, зараз досить ефективним є вигадування батьками або вихователями в дитсадку власних віршей, які можна накладати на пальчикові рухи - спочатку прості, нескладні, а потім ці рухи ускладнювати. Завдяки пальчиковим іграм дитина отримує різноманітні сенсорні враження, у неї розвивається уважність і здатність зосереджуватися. Такі ігри формують міцний взаємозв’язок між дорослими і дитиною.
Окрім цього, до категорії таких ігор можна віднести наступні:
1.     Народні ігри потішки. Це, як відомо, жанр народної творчості, що супроводжується діями, що виконуються дитиною разом із дорослим. Потішка, перш за все, вчить маленьку дитину розуміти людську мову і вчить виконувати різні жести, рухи, яким керує слово.
2.     Ігра-шнурівка. Дуже проста, але не менш корисна гра, що потребує лише пару шнурків та черевик. Дитина повинна проштовхувати шнурки в отвори і витягувати їх із зворотного боку. Ця вправа сприяє розвитку координації рухів дитини і навчить дитину з малих літ шнурувати власне взуття.  



                                                                

  
                                                                


3.     Гра з квасолею і макаронами. Примітивна і дуже проста гра, в яку можна гратися різними способами: перебиранням і розфасуванням по певним критеріям, складанням і розсипанням, проштовхуванням в різні отвори тощо.
Такий вид занять можна і потрібно проводити як в дитячих садках вихователями, так і батьками дома. Тому хочу побажати, щоб ви, шановні батьки, частіше використовували пальчикові ігри, що допоможе  вашим дітям краще розвинути мову.